معرفی کشور روسیه | کشور روسیه

معرفی کشور روسیه | کشور روسیه: کشور روسیه پهناورترین کشور جهان است که در شمال اوراسیا قرار دارد. روسیه در آسیای شمالی و اروپای خاوری واقع است و با اقیانوس آرام شمالی و اقیانوس منجمد شمالی و نیز با دریای خزر، دریای سیاه و دریای بالتیک مرز آبی دارد.

موقعیت جغرافیایی روسیه

کشور روسیه در آسیای شمالی و اروپای خاوری واقع است و با اقیانوس آرام شمالی و اقیانوس منجمد شمالی؛ و نیز با دریای خزر، دریای سیاه، و دریای بالتیک مرز آبی دارد. روسیه با ۱۴ کشور آسیایی و اروپایی مرز زمینی، و با کشورهای پیرامون دریای برینگ، دریای ژاپن، دریای خزر، دریای سیاه، و دریای بالتیک ارتباط دریایی دارد. روسیه یکی از کشورها با بیشترین ذخایر آب شیرین است. آبهای سطحی ۱۲/۴ درصد از روسیه را تشکیل می‌دهند که ۸۴ درصد آن در شرق اورال متمرکز است. دریاچه بایکال با ۳۱۷۰۰ کیلومتر مربع بزرگ‌ترین منبع آب شیرین و عمیق‌ترین دریاچه جهان به‌ شمار می‌رود. همسایگان زمینی روسیه عبارتند از:

جنوب خاور (آسیا): کره شمالی، چین، مغولستان، و قزاقستان

جنوب باختر (قفقاز): جمهوری آذربایجان و گرجستان

باختر (اروپا): اوکراین، بلاروس، لتونی، استونی، فنلاند، و نروژ؛ و در بخش جدامانده کالینینگراد با کشورهای لیتوانی و لهستان. کشیدگی مساحت روسیه از کالینینگراد؛ غربی‌ترین نقطه در نزدیکی دریای بالتیک تا ولادی‌وستوک؛ شرقی‌ترین منطقه در ساحل اقیانوس آرام (حدود ۹ هزار کیلومتر) است. فدراسیون روسیه بیشترین مرز با قزاقستان و کمترین را با کره شمالی داراست.

مردم روسیه

روسیه از نظر تنوع فرهنگی یکی از رنگارنگ‌ترین کشورهاست. بیش از ۱۶۰ گروه مختلف از فرهنگ‌ها و قومیت‌های گوناگون در این کشور زندگی می‌کنند. از سالیان پیش، اسلاوها، باشقیرها، تاتارها، اهالی چچن، چوواش‌ها، اینگوش‌ها و دیگر اقوام روسیه با اشتراکات زیاد توانسته‌اند تولیدات فرهنگی متفاوتی را به مردم جهان ارائه کنند. موسیقی، ادبیات، نقاشی، هنر مینیاتور و باله حاصل تلاش این فرهنگ‌های گوناگون است که با ارائه گونه‌های مختلف توانسته‌اند به رشد بخشهایی از فرهنگ روسیه یاری رسانند. به گفته روس شناسان، یکی از دلایل چیره شدن ادبیات روس بر غرب در قرن‌های ۱۸، ۱۹ و ۲۰ همین گوناگونی فکری و فرهنگی بوده‌است. فرهنگ روسیه بر پایه‌های فرهنگ شرقی بنا شده؛ فرهنگی با زیرساخت‌های شرقی که همچنان به حیات خود ادامه می‌دهد. محور اغلب فعالیتهای فرهنگی در روسیه بر پایه احیاء و تقویت فرهنگ سنتی، پاسداشت مراسم آیینی و حفظ ارزش‌ها و میراث گذشته‌ است.

مذهب روسیه

در روسیه آمار دقیقی از تعداد پیروان ادیان وجود ندارد. در حقیقت قانون روسیه افراد را از این سرشماری منع می کند. اما موسسات اجتماعی این کشور معمولا در خصوص باور به دین در مردم جامعه از طریق نظرسنجی ها به نتایج مورد نیاز خود می رسند. طبق آمارهای بدست آمده توسط انستیتوی مسایل اجتماعی و ملی در سال 2007 میلادی، تعداد افرادی که به خداوند اعتقاد دارند 47% شرکت کنندگان در نظرسنجی را تشکیل می دهد. نیمی از همین افراد تا کنون کتاب انجیل را مطالعه نکرده اند و تنها 10% از آنها به کلیسا می روند و آداب و مراسم دینی را به جای می آورند. از طرف دیگر، 43% افراد نیز تنها در هنگام اعیاد و جشن های مذهبی به کلیسا می روند. مرکز تحقیقات اجتماعی روسیه در ماه مارس سال 2010 میلادی اقدام به طرح سوال و بدست آوردن آماری در خصوص تعداد پیروان دین ها حاضر در روسیه کرده است که نتیجه آن به شرح زیر می باشد:

  • مسیحیت ارتدوکس – 75%
  • اسلام – 5%
  • کاتولیک، پروتستان، یهود، بودا – 10%
  • سایر ادیان – 1%
  • بی‌دین – 8%

اقتصاد روسیه

اقتصاد روسیه دارای یکی از سریع ترین نرخ های رشد در جهان است و بسیاری از شرکت های بین المللی در حال انجام عملیات های اقتصادی در آن هستند. این امر فرصت های شغلی زیادی را برای مهاجران ایجاد می کند، اما این شغل ها معمولا تنها از طریق انتقال داخلی در شرکت ها و یا مشاغلی که برای مهاجرین در کشوران پیش از ورود به روسیه تامین می شود، قابل دسترسی است. افرادی که به امید پیدا کردن کار به روسیه سفر می کنند پس از رسیدن، مشکل پیدا کردن یک کار مناسب را پیدا خواهند کرد. علاوه بر این، تأمین یک روادید کار مناسب نیز می تواند یک روند طولانی و دشوار داشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *