طرز تهیه کباب کوبیده | کباب کوبیده

طرز تهیه کباب کوبیده | کباب کوبیده: طرز تهیه کباب کوبیده یکی از معروفترین و پرطرفدارترین غذاهای ایرانیان در وسعت جهانی است. کباب کوبیده برای آنکه طعم و لذت واقعی خود را داشته باشد، حتما نیازمند یک سری از فوت و فن‌ها و نکات حرفه‌ای است. در اینجا بدان اشاره خواهیم کرد.

مواد لازم کباب کوبیده

  • گوشت چرخ‌کرده – 1 کیلوگرم
  • پیاز – 250 گرم
  • پودر پاپریکا به میزان لازم
  • نمک و فلفل به میزان لازم

    طرز تهیه کباب کوبیده

در این دستور نسبت پیاز به گوشت 1 به 4 است یعنی اگر یک کیلو گوشت داریم باید 250 گرم پیاز استفاده کنیم. پیازهای له شده را به همراه گوشت کاملا ماساژ میدهیم و در حین ورز دادن پودر پاپریکا , نمک و فلفل سیاه را اضافه میکنیم تا کاملا مخلوط شوند و گوشت حالت چسبندگی پیدا کند. هر چقدر گوشت بیشتر ورز داه شود نرمتر و چسبنده‌تر می‌شود.

ورز دادن را به مدت پنج دقیقه ادامه می‌دهیم. بعد از اینکه گوشت حسابی ورز داده شد و به چسبندگی دلخواه رسید در ظرفی سرپوشیده آن را به مدت یک ساعت در یخچال نگهداری می کنیم .بعد از یک ساعت استراحت گوشت به مدت یک دقیقه دوباره ورز می‌دهیم. برای اینکه گوشت به دستتان نچسبد می‌توانید دستتان را بامقداری آب را خیس کنید.

به اندازه یک مشت از مایه کباب برمی داریم و بر روی سیخ های پهن قرار می دهیم و با فشار و حالت دست مایه گوشت را به اندازه ای که نه خیلی کلفت و نه خیلی نازک شود سطح سیخ را می پوشانیم. با انگشتتان روی سیخ را فشار دهید تا اثر انگشتان بر روی گوشت باقی بماند. حالا ابتدا و انتهای کباب را به سیخ بچسبانید.

آتش را بر پا کنید سیخ ها کباب را روی آن قرار دهید. فقط دقت کنید که آتش را توسط ذغال و هیزم دایر کرده اید باید صبر کنید تا شعله آن فروکش کرده و تنها ذغال گداخته در منقل شما وجود داشته باشد. این برای این است که در صورتی که از مواد اشتعال زایی همچون نفت استفاده کرده باشید، بوی آن از بین رفته و غذای شما بد بو نشود و یا اینکه دوده هیزم و یا ذغال شما به طور کامل سوخته باشد و بر روی غذای شما ننشیند.

سپس سیخ های کباب را روی آتش بچینید. فقط باید دقت داشته باشید که در ابتدا باید سیخ ها را مرتب و با دقت به دفعات بچرخانید و باد بزنید تا گوشت خودش را بگیرد و کباب از سیخ جدا نشود و وقتی گوشت کمی برشته شد، دیگر باد زدن لازم نیست و اجازه دهید به آرامی کباب بپزد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *