هزینه اخذ پاسپورت در سال 99 | هزینه پاسپورت 99

هزینه اخذ پاسپورت در سال 99 | هزینه پاسپورت 99: هزینه اخذ پاسپورت در سال 99، هزینه پاسپورت 99 هم به مانند دیگر هزینه ها افزایش زیادی داشته و در حال حاضر طبق اطلاعیه موجود در درگاه خدمات الکترونیک انتظامی مبلغ ۳۷,۵۰۰ ریال + ۱,۰۰۰,۰۰۰ ریال بابت تعویض عادی گذرنامه و ۴۲۸,۶۱۲ ریال ( با احتساب هزینه پستی ) برای گذرنامه‌های مفقودی از طریق دستگاه‌ های کارت‌ خوان موجود در دفاتر دریافت می‌شود.

هزینه اخذ پاسپورت

هزینه اخذ پاسپورت

سوالات مهم درباره هزینه اخذ پاسپورت

  • برای دریافت پاسپورت باید از چه طریقی اقدام کنیم؟

برای دریافت پاسپورت باید به مراکز پلیس +10 بروید و با ارائه مدارک لازم و پر کردن فرم های مربوطه، درخواست خود را ثبت کنید. ساکنان تهران برای تعویض گذرنامه می توانند به اداره گذرنامه غرب تهران هم مراجعه کنند.

 

  • چه مدارکی برای دریافت پاسپورت لازم است؟

مدارک مورد نیاز بسته به شرایط هر فرد متفاوت است اما این موارد، مدارک کلی محسوب می شوند: اصل و کپی کارت ملی و شناسنامه یا تاییدیه ثبت احوال، اصل آخرین گذرنامه و یک قطعه عکس 6 در 4. برای اطلاع دقیق تر از جزئیات، مقاله را مطالعه بفرمایید.

 

  • هزینه دریافت پاسپورت چقدر است؟

هر فرد باید مبلغ ۱۰۰۰ تومان برای فرم و شناسه پاسپورت بپردازد. سپس از طریق دستگاه کارت خوان حاضر در محل، مبلغ ۳۷۵۰ تومان در وجه شهرداری و ۷۵۰۰۰ تومان در وجه نیروی انتظامی واریز خواهد شد.   • صدور پاسپورت چقدر طول می کشد؟

صدور پاسپورت و دریافت آن از طریق پست، بین 5 تا هفت روز زمان می برد. البته این در صورتی است که مدارک کامل باشند و هیچ گونه نقصی در پرونده وجود نداشته باشد. در غیر این صورت، لازم است شخصا علت تاخیر را پیگیری کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *