حداقل عیدی کارگران در سال 99 | حداقل عیدی کارگران 99

حداقل عیدی کارگران در سال 99 | حداقل عیدی کارگران 99: حداقل عیدی کارگران در سال 99، حداقل عیدی کارگران 99 با نزدیک شدن به پایان سال و رسیدن عید نوروز، همه کارمندان بی‌صبرانه منتظر هستند ببینند حقوق کارگران و کارمندان در سال جدید چقدر افزایش پیدا خواهد کرد تا بر مبنای آن برای زندگی خود در سال جدید برنامه‌ریزی کنند.

حقوق کارگران در شورای عالی کار که از نمایندگان کارگری، نمایندگان کارفرمایی و نمایندگان وزارت کار تشکیل شده است تعیین می شود. براساس ماده ۴۱ قانون کار، شورای عالی کار موظف است هر سال میزان حداقل مزد کارگران را برای نقاط مختلف کشور و یا صنایع مختلف با توجه به معیارهای موجود تعیین کند. تعیین حداقل مزد کارگران با توجه به درصد تورم اعلام شده از طرف بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران انجام می شود.

حداقل عیدی کارگران

حداقل عیدی کارگران

با توجه به این که حداقل دستمزد سال ۹۸ کارگران با تصویب شورای عالی کار یک میلیون و ۵۱۶ هزار ۸۸۲ تومان در نظر گرفته شده است، بنابراین عیدی کارگران حداقلی بگیر باید ۳ میلیون و ۳۴ هزار تومان باشد. از طرفی میزان دریافت عیدی افرادی که حقوق پایه آن ها به خاطر سابقه کار و تجربه، بیشتر از حداقل دستمزد است، باید معادل دو برابر پایه حقوق پرداخت شود. برای مثال اگر حقوق پایه بیمه شده ای ۲ میلیون تومان باشد، میزان عیدی پرداختی به او چهار میلیون تومان است.

البته همانطور که گفته شد، قانون کار برای پرداخت عیدی سقفی در نظر گرفته است. با این حساب میزان عیدی هر کارگر نباید از سه برابر حداقل دستمزد مصوب یعنی یک میلیون و ۵۱۶ هزار و ۸۸۲ تومان بیشتر شود. بر این اساس، حداقل عیدی کارگران در پایان سال ۹۸ معادل ۳ میلیون و ۳۴ هزار تومان و حداکثر عیدی هم باید معادل ۴ میلیون و ۵۵۰ هزار و ۶۴۷ تومان باشد.

حداقل عیدی سال 99

حداقل عیدی سال 99

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *