هشدار وزیر خارجه روسیه به تبعات ترور سردار سلیمانی

هشدار وزیر خارجه روسیه به تبعات ترور سردار سلیمانی: سرگئی لاوروف وزیر خارجه روسیه در گفتگوی تلفنی با مایک پمپئو همتای آمریکایی تاکید کرد ترور سردار قاسم سلیمانی ناقض هنجارهای بین‌المللی است. وزارت خارجه روسیه بیانیه مهمی در این باره منتشر کرد.

طرفین درباره وضعیت حول ترور فرمانده نیروهای قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران بحث و تبادل نظر داشتند حال آنکه لاوروف تاکید کرد اقدامات هدفمند یکی از اعضای سازمان ملل مبنی بر حذف مقامات یکی دیگر از اعضای این نهاد به ویژه در تمامیت ارضی کشور ثالث آن هم بدون اطلاع قبلی، نقض آشکار اصول قوانین بین‌المللی است و باید محکوم شود. لاوروف همچنین از واشنگتن خواست اینگونه اقدامات قهری غیرقانونی را رها کرده و مسائل را از طریق گفتگو حل و فصل کند.

به گفته وزیر خارجه روسیه، اقدام آمریکا سرشار از تبعات سنگین برای صلح و امنیت منطقه است و راهگشای تلاش‌ها برای حل مشکلات عدیده خاورمیانه نیست؛ بلکه، به موج جدیدی از تنش‌ها منجر خواهد شد. گفتنی است پهپادهای آمریکایی بامداد جمعه در اقدامی تجاوزکارانه نیروهای حشد شعبی را در نزدیکی فرودگاه بغداد هدف قرار دادند که در این حمله سردار حاج قاسم سلیمانی به همراه تعدادی از فرماندهان حشدشعبی به فیض شهادت نائل شدند.

منبع خبر: خبرگزاری مهر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *