بیوگرافی یاسمن مقبلی | یاسمن مقبلی

بیوگرافی یاسمن مقبلی | یاسمن مقبلی: بیوگرافی یاسمن مقبلی، یاسمن مقبلی در شهر بادنواهایم واقع در ایالت هسن آلمان در تاریخ 24 ژوئن 1983 به دنیا آمد. یاسمن مقبلی خلبان و کاندیدای فضانوردی ایرانی‌تبار اهل ایالات متحده آمریکا است که در سال ۲۰۱۷ توسط ناسا برای آموزش دو سالهٔ فضانوردی برگزیده شد. او پیش‌تر به عنوان خلبان بیش از ۱۶۰۰ ساعت پرواز و ۱۵۰ مأموریت جنگی از جمله در افغانستان انجام داده‌است.

یاسمن مقبلی


زندگی و تحصیل (یاسمن مقبلی)

خانواده ایرانی یاسمن مقبلی در سال 1979 میلادی از ایران به آلمان مهاجرت نموده و از آنجا به نیویورک رفتند. یاسمن مقبلی دوران دبیرستان خود را در دبیرستان عالی بالدوین گذراند و در حالیکه دانش آموز دبیرستانی بود، در آکادمی پیشرفته فضایی در کمپ فضایی شرکت کرد. یاسمن مقبلی لیسانس مهندسی هوافضا را با فناوری اطلاعات از انستیتوی فناوری ماساچوست (MIT) بدست آورد و جزو مهندسان MIT بود که بازیکن بسکتبال بود.

وی مدرک کارشناسی ارشد مهندسی هوافضا را از مدارس تحصیلات تکمیلی نیروی دریایی آمریکا دریافت کرد. او در مدرسه خلبان تست نیروی دریایی ایالات متحده در رودخانه Patuxent، مریلند شرکت کرد و یک خلبان تست بالگرد در VMX-1 در MCAS Yuma شد.


اینستاگرام یاسمن مقبلی: astrojaws@


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *